Investiční program neboli HYIP

HYIP – že vám tato zkratka nic neříká? Možná dobře. Pokud totiž nemáte duši dobrodruha a o své peníze byste jen neradi přišli, měli byste se tomuto způsobu výdělku raději vyhýbat.
Pod zkratkou HYIP se totiž neskrývá nic jiného než High Yield Investment Program, neboli vysokovýnosový investiční program. Na to slyší téměř každý z nás. Vždyť kdo by nechtěl investovat a bezpracně svou investici za určitou dobu zhodnotit? Uživatelům je navíc často slibován nárůst finančních prostředků o 120 i 150 procent.
Jenže právě tady je kámen úrazu. Celý systém funguje na principu pyramidy. Lidé očekávají, že investují minimální částku a výměnou za to dostanou maximální zisk. Už z principu jistě sami slyšíte, že tento způsob výdělku nemůže mít dlouhého trvání.
Vše totiž funguje hlavně ve prospěch pro administrátora. A ačkoliv se celá věc může jevit jakkoliv výnosně, jednoho dne se probudíte a stránka neexistuje, nebo admin nevyplácí. Systémy zkrátka zkrachují, protože nevydělají tolik, aby pokryly závazky všech svých investorů.
Pokud však chcete HYIP přesto zkusit, měli byste mít na paměti pár základních pravidel –nikdy neinvestujte do systémů, které slibují výnosnost 300 a více procent. Čím nereálnější zisky jsou, tím je větší pravděpodobnost krachu. A rovněž nikdy neinvestujte finance, se kterými ve svém rozpočtu počítáte.
Jak už bylo řečeno, tato investice je značně riziková a nejistá. Investujte pouze tehdy, pokud si o své finance můžete dovolit přijít a jste toto riziko ochotní akceptovat. A i pak je obezřetnost na místě.

Další zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/HYIP

Okomentovat článek

Partnerské weby