Domov kdekoliv na světě: digitální nomádství

Domov kdekoliv na světě: digitální nomádství

Pokud jste příznivci práce z domova, určitě jste už také slyšeli o fenoménu digitálního nomádství. Cestování je jedna z nejlepších věcí na světe. Objevujete nová místa, poznáváte nové lidi a dozvídáte se více o jejich kultuře. Nicméně se ani tak nevyhnete povinnostem jako je například práce, bez které by to nešlo. Obojí lze ale propojit. Jak?

Ničeho nelitovat

Digitalni nomad


Digitální nomádství. Pojem se kterým se teď setkávám o hodně častěji než dříve a díky tomu také zjišťuji, jak mne tento životní styl láká čím dál tím víc. Jsou všude. Blogeři, novináři, fotografové nebo markeťáci. Být nezávislý, cestovat a nelitovat toho že jste celý život proseděla kanceláři, zatímco vám život probíhal mezi prsty.

Má to svá pravidla
Vím ale i to, že i nomádství má svá pravidla a ani tady se nevyhnete placení účtů, plnění deadlinů a odloučení od rodiny a Vašeho starého života. Řekla bych ale že to je cena, se kterou musíte počítat. Občas se prostě musíte vzdát něčeho, abyste mohli začít znovu a jinak. Stále si ale myslím, že to stojí zato. Proč?

Odvážit se
V tomhle případě tajně věřím ve staré dobré přísloví, že „ty nejlepší věci se dějí mimo Vaší komfortní zónu“. Najednou opustíte svůj rutinní život, jistotu zaměstnání a také to že se každý večer vracíte „domů“.  Váš život se tak promění v jedno velké dobrodružství, v kterém hrajete hlavní roli jen vy sami. Aspoň tak to tedy vidíme my.  Co je ale na tomto druhu práce to nejlepší?

Tip od Lenky: Nebojte se riskovat a zkoušet nové věci!

Lenka

Čas jsou peníze
To, jak jste pánem svého času. Možnost se svobodně rozhodnout, jestli budete pracovat ráno, odpoledne nebo třeba o půlnoci. Pracovní dobu si totiž plánujete sami podle svých potřeb a také vytíženosti stejně jako kdybyste pracovali z domova. Stejné je to i s místem, jelikož jediné, co pravděpodobně potřebujete je počítač.

Tip od Lenky: Naučte se brzy vstávat. Nejenže zjistíte že toho stihnete mnohem více, ale také se budete cítit mnohem lépe!

Pozorovat západ slunce, zatímco pracujete na projektu pro jednoho ze svých klientů, který je tisíce kilometrů daleko namísto sezení v kanceláři kde kolikrát nemáte ani přístup k dennímu světlu. To je totiž jedna z věcí, kterou osobně moc nemusím, a tak si na většině míst vybírám právě místa u okna. A občas jsem taky ta, která to okno otevře. Asi na tom něco bude, nemyslíte?

Start a nízké životní náklady
Většina lidí, o kterých jsem četla či viděla jejich video na internetu začali svou novou éru na Bali nebo v Thajsku. Tyto dvě destinace jsou totiž oblíbené hlavně díky tomu, že zde nejsou vysoké životní náklady, a tak se lze snadněji uživit. Moře, slunce, místní speciality a v neposlední řadě možnosti práce v „airless“ Office.
Tip od Lenky: Přečtěte si příběhy českých digitálních nomádů. Osobně ráda sleduji Martina z http://digitalninomadstvi.cz/.

kafe

Zatím je to jenom plán
Probudit se každé ráno nabitá energií. Šťastná a zvědavá, na čem budu ten den pracovat. A taky kde. Dostat se do bodu, kdy pro mne největší přínos mají věci, které nejsou omezeny časem. Pracovat kdykoliv a kdekoliv, jen s notebookem a výkonným internetem. Zatím je to všechno jenom plán. Plán který teď zní jako nesplnitelný „ sen“, který se snad jednou promění ve skutečnost. Prozatím si tak budu muset vystačit s inspirací a tiše tak závidět těm, kteří se nebáli udělat krok do neznáma, aby tak začali žít svůj sen.

Tip od Lenky:  Založte si vlastní blog, kde budete publikovat svoje články a sdílet své zážitky z cest. Já se blogování věnuji už dva roky a můj blog můžete najít tady.

Možná mi to někteří neuvěří, ale právě psaní blogu mi pomohlo dostat se k mé aktuální práci v Trendhim. Na starosti mám tak český trh a veškerou komunikaci s potencionálními partnery. Co víc, práce mne neskutečně baví a také mám navíc možnost pracovat doma a během víkendů – prostě tak jak mi to nejvíc sedí.  Pokud tak stále váháte, zda do blogování jít – určitě ANO !

 

 

 

 

Jeden komentář

  1. Vitamin Sea | LENNY MALI

    […] a zároveň dělat něco, co ho baví.  No, a jelikož mne to tentokrát fakt chytlo, napsala jsem tenhle článek o digitálním nomádství a přidala tam i pár svých tipů. Tak se podívejte […]

Okomentovat článek

Partnerské weby