Existuje opravdová práce na doma

Existuje opravdová práce na doma

Také vám občas ze všech těch nabídek na internetu jde hlava kolem? Pravdou je, že pracovních příležitostí na doma je opravdu hodně, které z nich jsou ale „pravé“ a můžete se spolehnout na to, že nejde o žádný podvod? V dnešním článku jsme si pro vás připravili krátký návod na to, jak se na online trhu zorientovat a najít tu pravou práci pro vás.

Jak poznat podvod a špatné příležitosti

Možná už se vám někdy stalo, že jste se přihlásili na server, který sliboval skvělé pracovní příležitosti a platební podmínky, ale pak jste byli pouze zklamaní. Takovým zkušenostem se dá celkem jednoduše vyhnout. Hledejte recenze a doporučení na internetu. Do vyhledávače napište jméno serveru a přidejte „recenze“, „hodnocení“ apod., pokud ovládáte angličtinu a jde o zahraniční web, přidejte „review“.

Je velká šance, že již někdo před vámi daný server vyzkoušel a napsal o něm svou recenzi. Především pokud jde o podvod. Vy si tak budete moci přečíst o reálných zkušenost. Díky tomu prohlédnete každého potencionálního podvodníka nebo práci, o kterou vlastně nestojíte.

To samé platí i na různých tržištích se zakázkami. Inzerující mají na těchto stránkách nějaký profil. Je dobré se na něj podívat a prohlédnout si, zda daný člověk má nějaké recenze a co o něm říkají další lidé.

 

Jak se vyjadřuje podvodník

Podvodné inzeráty jsou vesměs všechny stejné. Jsou velmi nejasné a nekonkrétní. Cílí na co nejširší skupinu lidí a slibují modré z nebe za téměř nulovou námahu. Budou se ohánět výrazy jako „výdělek XXX tisíc denně jen za pár hodin práce“ či „práce, kterou může dělat každý“. Často jde o tzv. pyramidu, která je nelegální. Ta funguje jen díky vkladům nových členů a jejich investicím. Buď musíte na začátku dát „firmě“ nějaký vklad a nebo koupit její výrobky. Vydělat byste měli na provizi. Pravdou je, že takovýmto způsobem práce často vydělají jen ti na vrchu pyramidy, kteří společnost řídí.

Existuje vůbec poctivá práce na doma

Samozřejmě, že ano. Stejně tak ale existuje spousta pracovních příležitostí, které jsou mizerné nebo se z nich vyklube podvod. Jak to můžete hned zpočátku odhalit? Inzerát by měl obsahovat všechny důležité informace

  • o jakou práci jde
  • jméno společnosti
  • kontakt na danou společnost
  • požadavky na uchazeče, jak dlouho bude pracovní poměr trvat

Pokud někdo nezveřejní všechny informace předem, je možné, že se snaží něco skrývat. Buďte ostražití. Pravdou ale je, že inzeráty na sociálních sítích bývají velmi krátké a strohé. Odpovězte na ně, ale dožadujte se všech informací, které jsou uvedeny výše. Pokud je dotyčný odmítne poskytnout, zřejmě se jedná o podvod.

I manuální práce mají své podvodníky

Nejčastěji se na internetu setkáte s podvody, které se týkají investic. Bohužel ale existují i podvodníci, kteří nabízí práci manuální. Jak je poznat? Budou vám nabízet zaslání materiálů poštou. Proč je to podezřelé? Normální firma by neriskovala zasílání materiálů, jelikož se mohou poničit. Navíc je to zbytečný náklad navíc. Proč si firma nenašla pracovníky v okolí? Pokud jim nabídnete, že si pro materiály přijedete sami a oni vás odmítnou, pak je to jasné. Jedná se o podvod.

Počáteční investice, je to podvod nebo ne?

Investování je samozřejmě jedním způsobem, jak můžete vydělávat. Mnoho lidí touto cestou zbohatlo. Jenže to se stalo skrze investování na burze, do nemovitostí, firem, zboží atd. Nikdo neříká, že investice rovná se podvod. V určitých případech to tak ale je.

Pokud vám někdo nabízí práci na internetu s tím, že vám ani neposkytne všechny potřebné údaje (viz výše) a žádá po vás počáteční investici, popř. provizi za zprostředkování, dejte ruce pryč. Je velmi pravděpodobné, že s penězi zmizí a vy ani žádnou práci nedostanete.

Partnerské weby