Recenze portálu Fiverr

Fiverr je jednou z mnoha online platforem, na které můžete nabídnout své služby jako freelancer. Začínající projekty i etablované firmy skrze freelance portály najímají čím dál víc lidí. Proč? Osvědčilo se jim to. Využijte toho a staňte se součástí této platformy. V následujícím textu jsme si pro vás připravili recenzi, která vám vysvětlí

 1. proč je Fiverr skvělý způsob, jak přijít k penězům
 2. jak se můžete zapojit

Co to je Fiverr

Fiverr je portál, který propojuje freelancery s klienty, kteří vkládají do systému poptávky. Na ty se pak vy můžete hlásit. Funguje na obdobném principu jako Stovkomat, o kterém jsme již psali v tomto článku.

Zatímco Stovkomat je v češtině, Fiverr je v angličtině. To ale nic neznamená – můžete přes portál vyhledat i české firmy a klienty, se kterými budete komunikovat v češtině, a i pro ně vyhotovovat zakázky v tomto jazyce. Pokud ovládáte angličtinu na vyšší úrovni, doporučujeme se poohlédnout i po zahraničních klientech, u těch přeci jen lze předpokládat, že vás i zaplatí lépe.

Jak najít práci na Fiverr

Zadavatelé do systému vkládají tzv. gigs neboli poptávky. Prohlédnete si zadání a pokud vám nebude něco jasné, můžete zadavatele kontaktovat přes soukromou zprávu. Pokud o zakázku stojíte, nezapomeňte připojit průvodní motivační dopis, ve kterém zmíníte

 • proč vás práce zaujala
 • jaké máte v této oblasti zkušenosti
 • jaké si přejete finanční ohodnocení (to je někdy dané, někdy ne)

Dále můžete také nabízet mikroslužby. Nejčastěji se setkáte s platbou 5 dolarů za zakázku – jde o malé zakázky, kterých můžete za den stihnout i několik.

Provize

Založení a vedení účtu je zcela zdarma. Portál si ale účtuje provizi, a to 20 % z ceny zakázky. To není tak špatné, když to porovnáme s jinými českými weby, například copywriting.cz, kde si účtují 30 %. Většina článků se tu navíc prodává už za tak nízkou cenu, že jde o celkem nesolidní přístup, kdy copywriteři píšou články za 40 či 50 Kč.

Jak si vydělat

Zadavatel vám zaplatí až poté, co projekt doručíte a on ho schválí. Pokud klient nebude spokojený, má 3 dny na to, aby vás kontaktovat a požadoval nápravu. Jinak se peníze automaticky připíšou na váš účet.

Jako na všech internetových portálech, které zprostředkovávají prodej služeb, je velmi důležité zapracovat na osobním profilu. Dejte si na něj fotografii, kde vypadá sympaticky a ukazujete svůj obličej. Mírný úsměv dokáže divy. Vyplňte si všechny potřebnosti a přidejte chytlavý popisek.

Potencionální klienti se budou dívat především na recenze, které jste na Fiverr nasbírali. Čím více jich budete mít, tím větší šanci mezi konkurencí získáte. Fiverr je opravdu populární, a tak se snažte vyniknout.

Největší šanci máte si vydělat, pokud budete nabízet služby spojené s online marketingem. To ale není vše, co se na Fiverr prodává.

Nezapomeňte na profil přidat i ukázky prací. Ty jsou také důležité, tak potencionální klienti uvidí, jak jste schopní a co dokážete.

Jaké služby můžete na Fiverr nabízet

 • grafiku – webových stránek, tiskovin, loga atd.
 • design – design produktů i bytový design
 • copywriting
 • video, animace
 • hudba, voiceover
 • programování
 • marketing, obchodování
 • překládání
 • administrativa – virtuální asistent

Jak probíhá platba

Nabídky jsou v dolarech a dají se převést i na jiné měny, česká koruna ale podporována není. Nicméně dostávat plat v dolarech není vůbec špatné. Zadavatelé platí za zakázky kartou online, PayPal nebo přes mobilní aplikace jako je Apple Pay. Peníze lze přeposlat i přes Transferwise. Po potvrzení spokojenosti ze strany klienta se peníze připíšou na váš účet.

V případě nespokojenosti vás klient kontaktuje a vše se dá jednoduše vyřešit. Fiverr je připraven i na tyto možnosti. Pokud projekt přepracujete a dodáte ke spokojenosti klienta, bude vám zaplacena plná částka.

 

zdroj obrázků: pixabay.com

 

Partnerské weby