Práce na doma – výhra, nebo ne?

Pro většinu lidí je práce na doma opravdovým snem. Můžeme si vstát, kdy chceme, pracovat, kdy se nám to hodí a za zády nám rozhodně nestojí neodbytný šéf, který bedlivě sleduje, jak si vedeme. Na druhou stranu, málokdo si dokáže připustit, že práce na doma je jen pro opravdu silné jedince. Ač se to nemusí zdát, jednou z klíčových vlastností je sebekontrola.laptop iphone desk notebook computer smartphone writing work apple working table coffee wood technology pen notepad office business espresso apple inc workstation blogging home office macbook air author multimedia blog portable device personal computer office job electronic device computer hardware personal computer hardware

Sebekontrola a organizace času především

Co si budeme povídat, prokrastinace je opravdu silným protivníkem a v domácím prostředí se odkládání povinností daří ještě lépe. Lákadel, kteří nás doma odvádí od práce, je opravdu mnoho. Platí tedy dvojnásob, že začít (a dokončit) práci, je to nejtěžší. Neustále máme dost času a pak horko těžko stíháme dohodnuté termíny. To je patrně největší úskalí práce z domu.

Pokud máme však dost zkušeností s organizací vlastního času a dokážeme si ledasco odepřít, je práce z domova dobrou volbou pro všechny z nás. Prim hraje rozhodně již zmíněná flexibilita. Pracujeme kdykoliv a prakticky odkudkoliv. Stačí mít jen notebook a k zahození není připojení na internet. Profese, které se dají vykonávat z domu, jsou stále na vzestupu.

laptop computer writing work screen working table wood keyboard technology web internet communication business monitor design display digital pc information network wireless online computing

Práce na doma dokáže pěkně zatopit

Ať už se hodláte živit grafikou, programováním, nebo třeba copywritingem. Jednu vadu na kráse však má. Dokáže být hodně vrtkavá. A tak se může stát, že jeden měsíc prakticky nevíte, kam dřív skočit, zatímco ten druhý pro změnu nemáte tušení, do čeho takříkajíc píchnout. Řešením a také snem každého, kdo pracuje z domu, je samozřejmě dlouhodobá spolupráce na základě platné smlouvy.

Takových nabídek je ale málo a každý si je patřičně hýčká. Nezbývá proto než se vypracovat od píky. Pak to ale, jak vidíte, stojí za to!

Okomentovat článek

Partnerské weby