Kde najít práci online

Kde najít práci online

Pokud jste se rozhodli pracovat online, na internetu existuje spousta portálů, na kterých můžete najít pracovní příležitosti. Záleží, pro jaký způsob výdělku se rozhodnete. V dnešním článku jsme si pro vás připravili malý přehled ověřených stránek, na kterých můžete zkusit štěstí, pokud umíte anglicky. U některých navíc postačí angličtina zcela elementární, jelikož pouze server je v angličtině. Zakázky už jsou česky.

 

Appen.com

Appen je zahraniční stránka, na které se můžete přihlásit ke třem typům zakázek. Pro orientaci na stránkách budete potřebovat angličtinu, ale samotná zadání bývají zpravidla česky. Během registrace se přihlásíte k lokalitě Česká republika a systém vám vygeneruje nabídky v ČR. Můžete vybírat z

  • dlouhodobých projektů
  • kratších zakázek, tzv. „micro tasks“
  • průzkumů a sběru dat

Po přihlášení do systému uvidíte nabídky aktuálně otevřených pozic. V popisku se dovíte, o co se jedná a jak dlouho bude projekt trvat. Práce má zpravidla několik podob – transkripce českého audia, překlady z angličtiny do češtiny, fotografování obrázků a českých textů, recenze produktů apod.

Nejde o nic složitého a práce je zpravidla dobře placena. Po zvolení projektu musíte projít kvalifikací, ve které si ověříte, zda se na danou práci hodíte. Nebojte se, nejde o nic těžkého. Peníze se po skončení projektu či po smluveném časovém úseku přičtou na váš bankovní účet. Appen z výdělku nestrhává žádnou provizi. Další výhodou je, že nemusíte tvořit žádný profil ani portfolio. Stačí projít kvalifikací.

Upwork.com

Upwork je oblíbeným portálem pro freelancery z celého světa. Připravte se tedy na to, že je zde velká konkurence. Jak uspět? Podobně jako na všech jiných portálech. Potřebujete silný profil. Rozmyslete se, jak chcete vydělávat. Na Upwork zadávají inzeráty společnosti i jednotlivci, kteří potřebují pomoci s IT, designem, psaním, doučováním, překlady, prodejem, marketingem nebo správou sociálních sítí.

Není dobré, abyste si do profilu napsali, že umíte „všechno“. Specializujte se na pouze jedno odvětví, např. překládání. A pokud ho specifikujete ještě víc, např. překlady odborných textů, máte skoro vyhráno. Dále je dobré si na profil umístit ukázky prací a doporučujeme přidat i reprezentativní fotografii.

Jak to funguje? Jednoduše si do vyhledávače zadáte práci, kterou hledáte, např. translation Czech-English a můžete vybírat. Napište zadavateli motivační zprávu, proč jste zrovna vy ti nejlepší. Další pákou je cena. Pokud zatím nemáte žádné hodnocení na profilu, doporučujeme vám nabízenou odměnu snížit. Nabídněte, že práci uděláte za menší peníze. Jelikož nemáte žádné hodnocení, o to více si na ní dáte záležet. Pro posílání odpovědí na inzeráty budete potřebovat kredity. Ty se časem samy obnovují, nebo si je můžete dokoupit. Stojí něco okolo dvaceti korun. Jedinou nevýhodou Upwork je to, že si server z odměn odečítá drobnou provizi.

iTutorGroup.com

Tento server se hodí pro ty z vás, kteří jsou v angličtině dobří. Nemusíte ale být experti! Budete potřebovat dobré připojení, sluchátka a kameru. O co se jedná? iTutor je online vzdělávací platforma, která zajišťuje doučování po internetu. Stanete se tutorem převážně dětí a dospívajících z Číny. Veškeré podklady pro vyučování vám budou poskytnuty a vy se tak nemusíte o nic starat.

 

Na vás bude s žákem procvičit danou látku. Hodina má okolo 45 minut. Žáci jsou většinou začátečníci a mírně pokročilý. Připravte se tedy na naprosté základy ale i hodiny konverzace. Vše probíhá zábavnou formou, rozhodně se tedy nebudete nudit.

Po přihlášení s vámi firma udělá vstupní interview, kde otestuje kvalitu vašeho připojení a znalosti. Poté už si sami v uživatelském rozhraní navolíte, kdy máte volno pro doučování a podle toho vám bude přidělen žák. Za hodinu si na začátku vyděláte něco okolo 150,-, později se ale výdělek navyšuje. Je důležité, aby vás žáci ohodnotili. Na základě hodnocení pak dostáváte vyšší plat i více žáků.

 

 

Partnerské weby