Recenze portálu Scribie.com – přepisování audia a videa z domova

V naší další recenzi se opět zaměříme na konkrétní nabídku práce, kterou můžete vykonávat z pohodlí domova. Nemusíte být žádnými specialisty, zároveň to ale není zcela nekvalifikovaná práce. Je nutné, abyste dobře ovládali anglický jazyk a rozuměli si s výpočetní technikou. Vaším úkolem bude přepisování mluveného slova do textové podoby. A to za poměrně pěknou odměnu. Vše důležité se dozvíte v následujícím textu.

Co je to Scribie.com

Scribie.com je portál, na kterém je nutné se registrovat, a to jako transcriber. Počítejte s tím, že pro přihlášení do serveru musíte projít vstupním testem. Ten není nijak záludný. Pokud se vám nepovede, nevzdávejte se, můžete si ho několikrát zopakovat. A navíc si na něm můžete rovnou otestovat, jak práce probíhá a zda se na ní hodíte. Důležité je být důsledný a text si po sobě kontrolovat. Scribie je velká americká společnost, která k vám nebude shovívavá.

Jak probíhá práce na Scribbie.com

Jakmile projdete všemi náležitostmi, můžete se začít přihlašovat na zakázky. Audia se zpravidla pohybují v délce deseti minut, narazíte ale i na delší. Někdy jsou to videa, někdy pouze zvukové nahrávky. Můžete se setkat s rozhovory z rádia, televize, telefonáty – zkrátka výběr je široký, stejně jako témata.

Kromě znalosti angličtiny budete potřebovat stabilní internetové připojení a doporučujeme používat také sluchátka, aby vám nic neuniklo. Výhodou je samozřejmě umět psát všemi deseti, přesně, rychle a bez překlepů. Čím rychleji budete psát, tím víc peněz si vyděláte. Budete totiž placeni podle splněných úkolů, nikoliv od hodiny.

Jak vypadá výplata

Počítejte s tím, že zpočátku budete pracovat „za málo“. Než si zvyknete na to, jak pracovat v uživatelském rozhraní, kam texty odevzdáváte, bude chvíli trvat. To samé seznámení se všemi náležitostmi portálu. Tento čas vám nikdo nezaplatí. Nezapomeňte ale, že jde o americký server. Proto očekávejte výplatu v dolarech a lepší platové ohodnocení, než byste dostali za obdobnou práci v České republice.

Peníze za zakázky se budou sčítat na vašem uživatelském kontě. Peníze se odesílají na PayPal účet. Pokud ho tedy ještě nemáte, je nutné si ho založit.

A kolik vám zaplatí? Za hodinu audia můžete dostat 5 až 25 dolarů. To se odvíjí podle kvality nahrávky, obtížnosti, odbornosti projevu atd. Asi je vám ale jasné, že hodinu audia není příliš reálné vypracovat za hodinu čistého času. Jen samotný poslech vám zabere hodinu a víc. A to nemluvíme o korekci většího množství textu. Proto se vyplatí psát rychle a bez chyb. Jinak pro vás tato práce nebude příliš výdělečná.

Doporučujeme začínat s kratšími soubory. Ty začínají již na šesti minutách. Za přepis takového zadání je odměna 0,5 až 2 dolary. Časem se budete zlepšovat a nabírat na rychlosti. Seznámíte se s náležitostmi práce a zorientujete se v serveru. Poté se vám teprve vyplatí si vybírat náročnější zakázky.

O výplatu si můžete zažádat v podstatě kdykoliv budete potřebovat. Je ale nutné, abyste měli na uživatelském účtu alespoň jeden dolar. Pokud tedy budete pracovat často a vydělávat, není problém si výplatu poslat vícekrát než jen jednou za měsíc. Schválení a odeslání probíhá zpravidla do 24 hodin.

Korektury textu

Pokud se vám práce na Scribie.com zalíbí, máme pro vás dobrou zprávu. Můžete se na něm totiž posouvat a kariérně růst. Pokročilejší „transcribeři“ mohou vyzkoušet také proofreading a reviews textů. O co jde?

Vaším úkolem bude kontrola a případná korekce již hotových textů od ostatních uživatelů. Pečlivě je projdete a ověříte, zda přepisovatel nechyboval. Jde o práci s velkou zodpovědností, jelikož po vás už by měl být text opravdu perfektní – bude se odevzdávat původnímu zadavateli.

Máte se serverem Scribie.com nějaké zkušenosti? Napište nám komentář a podělte se s námi i ostatními uživateli!

 

 

zdroj obrázků: pixabay.com

 

 

Partnerské weby