Jak začít pracovat z domova

Jak začít pracovat z domova

Práce na doma má hned několik benefitů. Jste pány svého času, můžete si rozvrhnout pracovní dobu podle sebe a rovněž pracovat z pohodlí domova. Tento typ výdělku se může stát jak hlavním zdrojem příjmu, tak menším přivýdělkem při hlavním zaměstnání nebo mateřské dovolené a důchodu.

Dalším plusem je to, že nejste vázáni na jedno konkrétní pracoviště a můžete být mobilní a měnit místa, jak se vám zlíbí. Tuto výhodu využívají především tzv. digitální nomádi. Cestují po celém světě a vydělávají si na živobytí právě prací online. Práce na doma ale není jen tak. V dnešním článku probereme, jak s takovou prací vůbec začít a co budete potřebovat.

Zvažte své možnosti a dovednosti

Chystáte se vstoupit na trh online práce? Pak se připravte na to, že budete přehlceni nabídkami. Internet je totiž plný příležitostí a denně přibývají další. Pro vás je ale důležité, aby nějaká nabídka připadla přímo vám. Uvidíte, že to není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Proto je nejlepší se zaměřit na jednu profesi a dát do toho maximum.

Počítač a internetové připojení

Bez toho se pravděpodobně neobejdete. Nechceme zde probírat všechny benefity internetového připojení a spolehlivého notebooku nebo počítače. Jde především o to, že na internetu najdete nejvíce příležitostí a nabídek. Zároveň je potřeba si uvědomit, že o stejnou pozici se bude ucházet x dalších lidí. Je proto potřeba být rychlý a klidně několikrát denně prohlížet stránky s nabídkami práce. Takové servery často nabízí službu, díky které vám budou zasílat aktuální nabídky. Využijte ji.

Pokud k práci z domova vyloženě počítač nepotřebujete, vystačíte si i s chytrým telefonem nebo tabletem.

 

 

 

CV, portfolio a profily

Než začnete pracovat online, budete muset vyvinout jistou dávku aktivity z vaší strany. To znamená nejen vyhledávání nabídek, ale také oslovování potencionálních klientů. Je nutné druhou stranu zaujmout. Pokud máte v oblasti nějaké zkušenosti, rozhodně stojí za to sepsat životopis nebo vytvořit online portfolio, kde budete prezentovat své práce. Na internetu je několik stránek, kde si takové portfolio můžete vytvořit docela zdarma. Zákazník si vždy raději vybere někoho, kdo má v oblasti zkušenosti.

Na internetu existuje mnoho stránek, kde najdete nabídky na práci na doma. Zpravidla je nutná registrace. Nezapomeňte si řádně vyplnit profil! Většina zákazníků se dle profilů rozhoduje. Vyplňte vše potřebné, ale nepište pohádky.

Zaměřte se na vyzvednutí svých schopností, dovedností a zkušeností. Klienta pravděpodobně nezajímá, že pečete dobré dorty, pokud se to přímo netýká vaší práce. Nevynechejte ani profilový obrázek. Fotografie ve slušném oblečení s přijatelným pozadím a s drobným úsměvem dělá divy. Uvědomte si, že chcete oslovit klienta a vypadat seriózně, proto se nehodí, abyste dávali fotku z párty s kamarády apod.

Jak získat zkušenosti a reference

Jste naprosto bez zkušeností? Nevzdávejte to. Lidé totiž slyší nejen na zkušenosti, ale především na cenu. Klidně nabídněte vyhotovení za nižší cenu s tím, že se „přiznáte“ k tomu, že jste začátečník. Zdůrazněte, že si na zakázce dáte záležet o to víc. Je pro vás totiž důležité, abyste získali reference. Uvidíte, že se na vás usměje štěstí.

Další možností je práce pro neziskové organizace bez nároku na honorář. Zde si můžete vyzkoušet pár zakázek, které si následně můžete do referencí hrdě umístit.

 

Hledejte na správném místě

Na internetu existuje několik stránek, které se specializují na určitá odvětví práce na doma. Zde najdete pravidelně aktualizované databáze, ve kterých si můžete vybírat. Zaregistrujte se na co nejvíce z nich.

Pokud ovládáte cizí jazyk, doporučujeme vám se podívat i na zahraniční stránky. Počítejte ale s tím, že tam může být konkurence ještě větší, jelikož světové jazyky, jak již napovídá sám název, ovládají lidé po celém světě.

 

Partnerské weby