Vyplňování dotazníků online – rychlý a snadný přivýdělek

 

Vyplňování dotazníků je způsob, jak si můžete snadno přivydělat několik tisíc korun měsíčně. Touto činností se zřejmě neuživíte, nicméně nějakých 5 až 10 tisíc za měsíc klidně zvládnout můžete. Záleží pouze na vaší šikovnosti. Ani příliš času to nezabere. Dotazníky jsou poměrně zábavnou formou snadného výdělku. V dnešním článku se o nich dozvíte vše, co jste potřebovali vědět.

O co jde

Co tato činnost obnáší? Nejde o nic složitého, je to v podstatě online verze průzkumu trhu. Firmy si zaplatí externí společnost, nebo rozjedou výzkum ve vlastní režii. V následujícím kroku sestaví online formulář, a nakonec ho nabídnou vám – registrovanému respondentovi. Firmám tento druh průzkumu šetří čas a lidské zdroje. Vidíte, zní to logicky, že? Není tedy důvod k obavám z toho, že by šlo o podvrh.

Jak to funguje

Registrujete se na platformu nebo u agentury, která poptává respondenty. Takových firem na internetu najdete opravdu spoustu. Pokud ovládáte i jiný jazyk než češtinu, doporučuji zabádat i po cizojazyčných průzkumech.

Po zaregistrování vám bude společnost posílat na email pozvánky k vyplnění dotazníků. Některé společnosti posílají upozornění i SMS nebo přes mobilní aplikace, které si můžete stáhnout. Čím rychleji si upozornění přečtete, tím lépe. Může se totiž stát, že průzkum má omezený počet účastníků.

Ještě, než se dáte do vyplňování, platforma po vás pravděpodobně bude vyžadovat vyplnění osobního dotazníku. To slouží k tomu, aby vám mohli nabízet dotazníky na míru. Mužům díky tomu nebudou posílat dotazníky týkající se žen, teenagerovi nepošlou dotazník pro seniora atd. Rozhodně se vám nevyplatí lhát, protože poté zkreslujete výsledky, a to je značně kontraproduktivní.

Jaká jsou témata

Témat je skutečně několik. Nejčastěji se ale setkáte s těmito kategoriemi

  • produkty (hudba, design apod.)
  • reklama (jak na vás působí reklama na daný produkt)
  • služba nebo obchod
  • politika
  • mobilní operátor, internetové připojení

Hodnocení produktů se dá dělat za opravdu dobré peníze. Uzavřete smlouvu s nějakou společností, která vám bude posílat vlastní produkty a vy je budete za peníze hodnotit. Nebo budete produkty nakupovat sami a poté si je necháte za peníze proplatit. Variant je samozřejmě několik.

Poslouchání hudby za peníze a následné vyplnění dotazníku je známe převážně z anglických stránek. Pokud jen trochu ovládáte angličtinu, doporučuji vám to vyzkoušet.

Na hodnocení reklam narazíte opravdu často. Shlédnete reklamu, a nakonec vyplníte dotazník, jak na vás působila. To samé platí o hodnocení obchodů. Nejčastěji se vás budou ptát, kam chodíte nakupovat a jak jste s obchodem spokojení. Nic složitého, že?

Dotazníky ohledně politiky se dělají nejčastěji před volbami, ale i v mezidobí – zkrátka průzkum veřejného mínění, jehož výsledky vídáme velmi často na televizních obrazovkách.

Často se setkáte také s hodnocením služeb mobilních operátorů nebo dotazů ohledně internetového připojení, satelitu apod.

Dejte si během vyplňování pozor. Firmy se snaží pojistit proti „flákačům“. V testech se tak může objevit otázka, která otestuje vaši pozornost. Pokud odpovíte nesprávně, dotazník se ukončí bez nároku na honorář. To je asi jediný zádrhel, který tato práce na doma má.

Finanční ohodnocení

A jak jsou na tom dotazníky s honorářem? Není to žádná sláva, ale zase se nepředřete. Většinou se vám podaří si vydělat mezi 60 a 100 Kč za hodinu. Dotazníky mají různé délky nebo náročnost. Pohybují se ale v tomto rozmezí. Na anglických stránkách pak samozřejmě vyděláte víc, až 200 Kč za hodinu, možná i více.

Peníze se zpravidla vyplácí na váš osobní účet na platformě nebo u agentury. Jakmile vyděláte nějaké minimum peněz, budete si moci částku poslat na bankovní účet nebo PayPal. Nepočítejte s tím, že vám firma pošle každou deseti korunu.

Na anglických stránkách se setkáte i s platbami v kryptoměnách, kdy vám vydělané peníze pošlou do elektronické peněženky.

Kde najít práci?

Vyzkoušejte následující servery

https://placenedotaznikyonline.com/

https://www.narodnipanel.cz/

https://panel.marketagent.com/Register/Account/NewRegistration/cs-CZ

https://www.cennenazory.cz/

 

 

obrázky: pixabay.com

Partnerské weby