Připlatit si za zveřejnění inzerátu, nebo ne?

Často se na internetu setkáváme s dotazy, kam je nejlepší umístit inzerát s nabídkou, případně poptávkou práce. Inzerátem byste měli budoucího zaměstnavatele přesvědčit, že hledá právě vás. Řekněte, co mu můžete nabídnout, jaké máte zkušenosti, praxi. Pokud máte k dispozici, na závěr je žádoucí připojit také ukázky vaší práce, aby měla druhá strana představu, co může očekávat.

Pokud nechcete (nebo nemůžete) ukázku vaší práce uveřejnit, stačí připojit formulku, že ukázku práce poskytnete na vyžádání. Buďte si jistí, že ten, pro koho je ukázka vaší práce před uzavřením smlouvy důležitá, se ozve sám.

V žádném případě se v textu inzerátu příliš nevychloubejte a už vůbec si nevymýšlejte. Zadání práce, které bude adekvátní inzerátu, ale zcela mimo vaše možnosti, by vás totiž mohlo nemile překvapit. Po sestavení inzerátu vyvstává otázka, kterou jsme zmínili už v úvodu článku: Kam s vytvořeným inzerátem?images

Spousta lidí upřednostňuje servery, kde je vložení poptávky zdarma. V zásadě na tom není nic špatného. Je ale třeba si uvědomit, že se ke vkládání příspěvků dostanou naprosto všichni – tedy i ti, kteří nic neumí, nedodržují termíny a chtějí jen zkusit štěstí.

Vložení inzerátu zdarma, často i bez registrace, je zkrátka v ničem nelimituje. To vede převážně k tomu, že se nabídka pozic na daném serveru snižuje, protože potenciálním zaměstnavatelům dojde trpělivost, nebo velká část inzerátů zůstane bez odpovědi.

Pokud investujete pár korun do placené inzerce, vzbudíte u zaměstnavatelů dojem, že máte o práci opravdu zájem. Navíc máte po registraci většinou k dispozici hodnocení uživatelů. Snadno si tak zkontrolujete, kdo s kým má dobré a kdo horší zkušenosti.

Pokud to tedy myslíte vážně a chcete spolupracovat se solidními lidmi – a předpokládáme, že ano – zvažte placený inzerát. Investice se vám po dobře odvedené práci na doma mnohonásobně vrátí.

 

Okomentovat článek