Multilevel marketing

Pokud v sobě máte alespoň kousek obchodního ducha, mohl by vás zaujmout rovněž MLM. Za touto zkratkou se skrývá MultiLevel Marketing, chcete-li síťový marketing. Jedná se o způsob přímého prodeje, který je v současnosti hojně využívám firmami k tomu, aby své výrobky dostali blíže k lidem a neutratili přitom horentní sumy za reklamu a další propagaci.

Princip MLM spočívá v tom, že dále distribuujete produkty nejrůznějších firem, za což následně dostáváte zaplaceno. Provizi můžete získat rovněž z prodejů dalších prodejců, které jste do systému přivedli. Začátky v MLM jsou však spojeny s počátečními investicemi, které jsou nezbytné k tomu, abyste získali práva a možnosti prodávat produkty dál. Právě to je fakt, který většinu lidí hned na začátku odradí.

Důležité je si uvědomit, že MLM rozhodně nefunguje na principu „letadla.“ Nekupujete neexistující produkty, ze kterých následně nebudete mít žádný zisk. Naopak. MLM firmy jsou prověřené a je jen na vás, do jakého oboru se vrhnete. Jen je třeba volbu produktu pečlivě zvážit.

Vybírejte tak, aby měl daný výrobek skutečně upotřebení. Čím více lidí daný produkt v běžném životě opravdu potřebuje, tím máte větší šanci vy. Roste totiž pravděpodobnost, že produkt prodáte a dostanete zaplaceno.

Že se vám celý systém líbí, ale odrazuje vás právě nutnost počáteční investice? Nemusíte zoufat. Vyberte si takového zprostředkovatele, který garantuje vrácení těchto poplatků. Lhůtu na vrácení určuje samozřejmě sama společnost. Po vás je však důležité, že pokud se rozhodnete s prodejem po pár dnech přestat, protože zkrátka zjistíte, že to není nic pro vás, o své peníze nepřijdete.

I tady ale platí, že prověřovat se opravdu vyplatí. Než se pro danou multilevel marketing firmy rozhodnete, zjistěte si veškeré informace a podmínky. Pokud jde o českou firmu, můžete nahlédnout i do obchodního rejstříku nebo se zaměřit na zkušenosti lidí před vámi. Vyhnete se tak tomu, že budete na konci nepříjemně překvapeni.

Další zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%AD%C5%A5ov%C3%BD_marketing
http://www.mesec.cz/clanky/multilevel-cesta-k-bohatstvi-ci-do-pekel/

Jeden komentář

  1. Jak vydělávat na internetu v roce 2017 | Práce na doma

    […] MLM Pokud v sobě máte alespoň kousek obchodního ducha, mohl by vás zaujmout rovněž MLM. Za touto zkratkou se skrývá MultiLevel Marketing, chcete-li síťový marketing. Je využívám firmami, aby se – za poměrně nízkou cenu – dostali blíže k lidem a propagovali svůj produkt. Princip spočívá v tom, že dále distribuujete produkty jednotlivých společností a tím vyděláváte. Nevýhodou však je, že ve většině případů musíte produkty nejdříve odkoupit a pak se je snažíte prodat. V tomto případě zvažte, zda se vám celá akce vyplatí, případně vyberte takového obchodníka, který nevyžaduje žádný vstupní poplatek. Více info: http://ipracenadoma.cz/multilevel-marketing/ […]

Okomentovat článek

Partnerské weby