Affiliate program

Affiliate – další možnost, jak z pohodlí domova přispět do rodinného rozpočtu. Pokud vám význam tohoto slova dosud unikal, měli byste zbystřit. Jedná se totiž o velmi zajímavý způsob výdělku s téměř neomezenou finanční hranicí.

O co tedy v Affiliate programech jde? Zjednodušeně můžeme říci, že se jedná o systém založený na propagaci produktu, za který vy jako zprostředkovatel dostanete zaplaceno. Pokud zákazník provede nákup na základě právě vašeho doporučení, dostanete od obchodníka odměnu ve formě provize z prodeje.

Provize je u affiliate partnerů odlišná a nelze tak paušálně říci, kolik si úspěšným zprostředkováním prodeje vyděláte. Je jen na vás, do jaké oblasti se vrhnete a ve které tak zkusíte své štěstí.

Jak tedy začít vydělávat? Nemusíte dělat nic speciálního. Affiliate program je totiž vhodný především pro ty, kteří by rádi vydělali nějakou korunu, ale zároveň nechtějí do ničeho investovat. Postačí vám jen webové stránky se zajímavou tematikou, která umí přilákat dostatečné množství zákazníků – právě množství návštěvníků je v tomto oboru klíčové. Čím více návštěvníků, tím větší pravděpodobnost, že někoho ke koupi daného produktu či služby nadchnete.

Poté si na základě registrace do affiliate programu na stránky umístíte potřebnou reklamu či banner a budete čekat. Zní to trochu nadneseně, ale ve skutečnosti tomu opravdu tak je. Registrací do programu získáte totiž speciální ID, a tak pokud se někdo přihlásí právě přes váš odkaz, systém vás snadno identifikuje.

Dovolte nám jen jeden malý tip na závěr: Svou účast v affiliate programech pečlivě zvažte a je-li to možné, volte takové partnery, kteří mají podobné zaměření jako vaše webové stránky. Důvod je jasný – pravděpodobnost, že na stránkách o modelářství zlákáte někoho, aby si koupil zájezd do exotiky, se přinejmenším blíží nule.

Další zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Affiliate_marketing

Jeden komentář

Okomentovat článek

Partnerské weby