Adsense a sklik partner

Google AdSense a Sklik partner. Dvě slova, na která byste rozhodně neměli zapomenout, máte-li hojně navštěvovaný web a rozhodnete se na něm vydělávat.

Tvorba webu a následný prodej reklamy je totiž další možností přivýdělku.

Základním předpokladem k tomu, abyste v tomto oboru uspěli, je především hojně navštěvovaný web, který má navíc dobré tematické zaměření, aby obstál v konkurenci dalších webových stránek. Pokud tento bod splňujete, k tomu, abyste si přivydělali prodejem reklamy, vám schází už jen krůček. A to sice registrace v některém ze systémů zaměřujících se na prodej reklamy. Ta je obvykle velmi snadná a k jejímu schválení dojde v několika málo dnech.

Výše zmínění Google AdSense a Sklik jsou v současnosti dva největší systémy na českém trhu, zaměřte se tedy hlavně na ně. Podstata obou z nich je obdobná, ne-li identická. Na svůj web umístíte reklamu a placeni jste v momentě, kdy na ni některý z návštěvníků klikne, tj. dojde k takzvanému prokliku.

Zde je dobé zmínit, že stejně jako volba tématu vašich stránek je neméně důležité také umístění reklamy. Pokud se tedy pro tento způsob výdělku rozhodnete, vyplatí se si o dané problematice něco nastudovat, abyste o potenciální výdělky zbytečně vlastní vinou nepřicházeli.

A pro jaký ze systémů se rozhodnout? Dovolte nám krátké shrnutí. Google AdSense je mezi uživateli všeobecně preferovanější. Dosahuje statisticky lepších výsledků, nabídne větší výběr reklamních formátů a reklamu umí dobře zacílit. Po vložení HTML kódu do vašich stránek se nemusíte o nic starat.

Nevýhodou je, že systému Google AdSense schází podpora pro český trh a v případě jakýchkoli problémů tak jednáte s robotem, což nemusí být vždycky ideální. Pro jeho používání musíte být také plátci DPH nebo osobou identifikovanou k DPH.

Sklik je naproti tomu více flexibilnější. Umožňuje volnější vkládání reklam a umí nastavit preferování kontextové reklamy. K dispozici sice nemá tolik formátů, ale česká podpora určitě potěší.

Závěrem je tak možné říci, že pro nezkušené uživatele je Sklik lepší volbou a jakýmsi odrazovým můstkem. Až se v této oblasti budete cítit jako ryba ve vodě, můžete přejít k AdSense. Zajímavou alternativou je i český etarget. Je to již na vašem rozhodnutí co si vyberete, věříme v dobrou volbu, co vám přinese mnoho zkušeností.

Odkazy:
Google adsense
https://www.google.cz/adsense
Sklik partner
https://partner.sklik.cz/
Etarget
https://www.etarget.cz/

Okomentovat článek

Partnerské weby